Mladosť, krása a hlavne talent! Ani jedno z toho nechýba desiatim najmladším svetovým miliardárom roka 2020. Niektorí z nich sa vedeli dobre narodiť, iní odviedli kus tvrdej práce alebo prišli s geniálnymi podnikateľskými nápadmi. Podarí sa im udržať si svoju pozíciu alebo sa rebríček tento rok zmení?
Najmladšou miliardárkou je už druhý rok po sebe Kylie Jenner. Dvadsaťtriročná kráska je na očiach verejnosti od detstva, a to vďaka rodinnej reality show Keeping Up With The Kardashians. Svoj astronomický majetok si však vybudovala založením kozmetickej značky Kylie Cosmetics v roku 2014. Hodnota tejto spoločnosti bola až do roka 2019 v prepočte vyše 1 milióna eur, potom však Jenner súhlasila s predajom 51 % väčšinového podielu kozmetickému konglomerátu Coty Inc. za viac ako 0,5 miliardy eur.
Nórske sestry Alexandra (24) a Katharina (26) Andresenové sa vedeli dobre narodiť. Z mladých sestier sa stali miliardárky naozaj skoro. Obe zdedili 42 % rodinnej investičnej spoločnosti Ferd.
Alexandra sa na zozname miliardárov objavila prvýkrát už v 18 rokoch. Forbes ju vtedy vyhlásil „najmladšou miliardárkou na svete“, ale titul odvtedy prevzala Kylie Jenner so svojím rýchlo rastúcim kozmetickým impériom.
Zatiaľ čo Jenner sa veľmi rada chváli svojou zbierkou luxusných áut, sestry Andresenové žijú o dosť skromnejšie. Katharina v roku 2016 vyhlásila, že ich so sestrou rodičia odmalička učili, aby zbytočne nevyhadzovali peniaze za prepychové vozidlá.
S trochou zveličenia sa dá povedať, že Nórsko je zrejme plné mladých miliardárov, pretože aj dvadsaťosemročný Gustav Magnar Witzøe pochádza z Nórska. Witzøe vlastní takmer polovicu spoločnosti SalMar ASA, jedného z najväčších producentov lososa na svete. Podiel mu daroval v roku 2013 jeho otec, ktorý spoločnosť založil v roku 1991. Spoločnosť SalMar viedla v Nórsku k industrializácii chovu rýb a vďaka perfektnému rezu dokázala získať ďaleko väčšiu maržu.
Starší Witzøe naďalej riadi spoločnosť, Gustav Magnar sa medzitým snaží presadiť svoje investície do startupov v oblasti nehnuteľností a technológií.
Elisabeth Furtwängler a jej brat Jacob získali takmer 76 % podiel v rodinnej mediálnej spoločnosti Hubert Burda Media so sídlom v Nemecku. Obaja v nej momentálne pôsobia ako členovia predstavenstva.
Jonathan Kwok zdedil v roku 2018 spolu so svojím starším bratom Geoffreym po zosnulom otcovi Walterovi podiel v Sun Hung Kai Properties, najväčšom developerovi v Hongkongu. Bratia zdedili Walterov priamy podiel v SHKP a sú vymenovaní za príjemcov jednej tretiny z piatich veľkých rodinných trustov, ktoré vlastní ich babička.
Írsky rodák John Collison je spoluzakladateľom a prezidentom spoločnosti Stripe, ktorá umožňuje podnikateľom prijímať platby cez internet. Spoločne so svojím bratom vymysleli Stripe, keď študovali na vysokej škole v Cambridge.
Od roku 2010, keď bola spoločnosť založená, sa jej hodnota neustále navyšuje. V septembri roka 2019 získala financovanie vo výške v prepočte viac ako 213 miliónov eur a ocenená bola na neuveriteľných takmer 30 miliárd eur.
Siedmym najmladším svetovým miliardárom je Američan Evan Spiegel, ktorý sa stal miliardárom už v 25 rokoch. V roku 2011 založil so svojím spolužiakom Bobbym Murphym zo Stanfordskej univerzity aplikáciu Snapchat. Aplikáciu na posielanie fotiek a videí používa každý deň zhruba 230 miliónov používateľov. Spiegel je zároveň jedným z najmladších generálnych riaditeľov verejne obchodovanej spoločnosti na svete.
Pedro de Godoy Bueno je najmladším brazílskym miliardárom. Jeho zosnulý otec Edson de Godoy Bueno bol najbohatším brazílskym miliardárom v zdravotníctve. Edson zomrel na infarkt v roku 2017 vo veku 73 rokov a väčšinu svojho majetku zanechal svojim deťom Pedrovi a Camille. Pedro sa tak stal generálnym riaditeľom laboratórnej firmy Diagnosticos da America SA.
Lisa a jej otec Fritz sú obaja výkonnými riaditeľmi Fritz Dräxlmaier Holdings GmbH, holdingovej spoločnosti ovládajúcej rovnomenného dodávateľa automobilových súčiastok. Medzi zákazníkov spoločnosti patrí napríklad Audi, BMW, Maserati alebo Tesla.