Spoločnosť Visa pripravuje zmeny v fungovaní platobných kariet tak, aby ich ľudia nemuseli nosiť plné peňaženky. Zahraničné agentúry informujú o zlepšení stavu Roberta Fica, na ktorého bol spáchaný atentát. Žena z Veľkej Británie si pravidelným užívaním antibiotík sama spôsobila rezistenciu na tieto lieky. Švajčiarsko chce usporiadať veľký medzinárodný summit, ktorý by sprostredkoval mier na Ukrajine.
Hustejšie napchatá peňaženka by sa mohla vďaka spoločnosti Visa stať realitou. Spoločnosť Visa v stredu oznámila zásadné zmeny v tom, ako budú v nadchádzajúcich mesiacoch a rokoch fungovať kreditné a debetné karty v USA.
Nové funkcie by mohli znamenať, že Američania budú nosiť v peňaženkách menej fyzických kariet a že 16-miestne číslo kreditnej alebo debetnej karty vytlačené na každej karte bude čoraz menej dôležité. Najväčšou zmenou pre Američanov bude možnosť bánk vydávať jednu fyzickú platobnú kartu, ktorá bude prepojená s viacerými bankovými účtami, uviedla agentúra AP.
Atentát spáchaný včera na slovenského predsedu vlády Roberta Fica je v popredí záujmu všetkých veľkých svetových médií a spravodajských agentúr. Napr. Reuters ihneď informuje medzi najdôležitejšími správami sveta, že slovenský premiér Robert Fico, ktorý bol vo stredu pri odchode z rokovania vlády postrelený pri pokuse o atentát, už nie je v ohrození života, uviedol jeden z vládnych ministrov a vicepremiér, Tomáš Taraba. Strelec na 59-ročného Fica vystrelil päťkrát, premiér bol najprv v kritickom stave a vo stredu večer sa podrobil operácii.
Žena, ktorá potrebuje antibiotiká takmer každý druhý mesiac, tvrdí, že jej rastúca odolnosť voči nim spôsobuje "stres a utrpenie". Jedenaosemdesiatročná Sian trpí opakovanými infekciami močových ciest (IMC) od svojich 18 rokov. Hovorí, že to ovplyvňuje jej každodenný život, niekedy musí zrušiť plány a zostať doma. Snaží sa vraj udržiavať zdravie a liečiť sa brusnicovým džúsom a vitamínmi, ale často je potreba liekov neodvratná.
Neúčinnosť antibiotík opísala svojmu lekárovi a následne bola zapojená do výskumu, hoci rastúca rezistencia na antibiotiká sa šíri svetovou populáciou, takýto individuálny prípad je unikátny. Informoval web BBC.
Na summit, ktorý, ako dúfa Švajčiarsko, pripraví pôdu pre mierový proces na Ukrajine, sa zišli delegácie z viac ako 50 krajín, uviedla vo stredu švajčiarska prezidentka Viola Amherdová.
Neutrálna švajčiarska vláda usilovala o širokú účasť z rôznych častí sveta a poslala na 160 pozvaniek, uviedla Amherdová na tlačovej konferencii s nemeckým kancelárom Olafom Scholzom potom, čo sa obaja stretli v Berlíne.
Švajčiarsko chce presvedčiť viac krajín takzvaného globálneho Juhu a Čínu, aby sa pridali. Práve komunistický režim ovládajúci najľudnatejšiu krajinu sveta je kľúčovým spojencom Ruska a mohol by zohrať kľúčovú úlohu pri vytváraní tlaku na Rusko smerom k ukončeniu bojov, uviedla agentúra Reuters.